Menu Close

Jak być produktywnym i lepiej zarządzać swoimi priorytetami?

(ESTIMATION TIME: 1 MINUTES)

Przez większość mojego życia uważałem, że produktywność jest dla mnie ważna. Jak się jednak okazało – przez większość swojego życia nie byłem w ogóle produktywny. Skąd zatem miałem takie myślenie o sobie? Bo zawsze byłem zajęty i brałem się za wiele rzeczy. Ale czy to ma coś wspólnego z produktywnością? Absolutnie nie.

Produktywność to dokańczanie spraw które się zaczęło.
Produktywność, to umiejętność skupienia się na priorytecie.
Produktywność to wytrwałość i konsekwentność.

Ja tymczasem byłem uzależniony od aktywności, od myślenia o 100 rzeczach naraz i zaczynania projektów (ale już nie koniecznie kończenia ich). I jak się okazało – wielu ma bardzo podobnie do mnie. Czy da się coś z tym zrobic? Da. Mi się udało. Dalej jestem “aktywnościowholikiem”, ale zacząłem domykać. I tą sztukę mocno kojarzę z tym, że jestem produktywny. I chciałem podzielić się tym co mi pomogło. Ale nie napiszę tego na tym blogu, bo….napisałem to już na innym blogu – a konkretnie blogu “Zaprojektuj Swoje Życie” Macieja Filipkowskiego.

Maciej Filipkowski to inwestor, przedsiębiorca, podcaster “Zaprojektuj Swoje Życie”, członek rad nadzorczych takich spółek jak Grupa Pracuj, Morele.net, Spokey czy Nais, a także były Executive Director for CEE & CIS w DELL. Na łamach jego bloga napisałem artykuł o tytule: “12 lekcji które pozwoliły mi być ultra produktywnym i lepiej zarządzać swoimi priorytetami”. Znajdziesz tam nie tylko te 12 lekcji, ale także historię o tym jak w ogóle doszło do mojej współpracy z Maciejem.

Polecam, wyszedł kawał ciekawej lektury.

Link do artykułu na blogu ZSŻ: https://zaprojektujswojezycie.pl/12-lekcji/

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *