Mój profil psychologiczny

FRIS

Mój typ: Wizjoner – Entuzjasta

Styl myślenia: “W pierwszej chwili najsilniej skupiasz się na ideach. Dążysz do znajdowania alternatywnych sposobów działania.”

Styl działania:  “Potrafisz skutecznie improwizować, podchodzisz do nowych działań z energią i optymizmem”

Gallup

Zrobiłem Test Gallupa i powiem uczciwie – część cech absolutnie w punkt. Inne – zaskoczenie, że znalazły się w top 5 kosztem innych których się spodziewałem (np Context). Czy słuszne? Trudno mi teraz ocenić. Czy to dobrze? Bez znaczenia – człowiek się zmienia i ma kontrolę na kierunek zmian. 

Anyway – Dobry towar. Jakby ktoś był ciekawy moich wyników (i z moim komentarzem:

1. Restorative
Komentarz: Kocham rozwiązywać problemy. Analizowanie symptomów, identyfikowanie problemów, znajdowanie najlepszego rozwiązania. Moja obecna praca konsultanta IT bardzo zgrywa się z tą właśnie cechą.

2. Individualization
Komentarz: Ludzie są fenomenalnymi indywidualnościami: uwielbiam ich obserwować i analizować pod kątem ich mocnych stron, gdzie i kiedy będą w symbiozie z innymi, jak wzmacniać ich mocne cechy. Jako Team Leader mocno pracowałem z tą cechą. Dodatkowo mój Startup obracał się właśnie w tej materii, a teraz jako Owner pomaga mi ta cecha budować dobry zespół.

3. Competition
Komentarz: Podobno napędza mnie współzawodnictwo. Dane nt postępów pozwalają trzymać tempo. Współpraca z osobami lepszymi ode mnie najlepiej stymuluje mój rozwój. Tak przynajmniej mówi teoria. A praktyka? W moim przypadku połowicznie się z tym identyfikuję, więc trochę zaskoczenie, że ta pozycja znalazła sie tak wysoko.

4. Significance
Komentarz: heh, prawda. Choć krępująca. Zdecydowanie najlepiej czuję się posiadając swobodę działania i udział w ważnych przedsięwzięciach. Powieżanie mi dużej odpowiedzialności działa na mnie stymulująco.

5. Context
Komentarz: Świadomość kontekstu, sensu działania silnie rzutuje na moją efektywność i efekty mojej pracy. Ciekawostka – osoby o tej cesze ze względu na szukanie odpowiedzi w danych historycznych najlepiej współgrają z osobami które mają silną cechę Futurysty lub Stratega.

16 personalities

Mój typ: ENFP-A

Umysł: 71% – 29% (EKSTRAWERTYK – INTROWERTYK)

Energia: 53% – 47% (INTUICYJNY – REALISTYCZNY)

Natura: 42% – 58% (KIERUJĄCY SIĘ LOGIKĄ – KIERUJĄCY SIĘ ZASADAMI)

Taktyka: 40% – 60% (PLANUJĄCY – POSZUKUJĄCY)

Identyfikacja: 61%- 39% (ASERTYWNY – CZUJNY)