Menu Close

PODSUMOWANIE 2023

(ESTIMATION TIME: 5 MINUTES)

Narzuciłem sobie tempo. Często nie wiedząc czy dam radę. Ale zrozumiałem, że

Żeby się rozwijać i sięgać marzeń musisz próbować. Jeśli jesteś pewny drogi jaką obrałeś, to reszta jest kwestią tylko tego ile bólu zniesiesz po drodze.

Mój dzień ma tylko 24h. Rok tylko 365 dni. Ale wyciskam dany mi czas jak cytrynę.

🤜Uruchomiłem studia podyplomowe: No Code Developer na Warsaw University of Technology https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7113413627113615361/. Tam też jestem wykładowcą. I jeszcze na dwóch innych uczelniach.

🤜W 2023 Developico urosło +80% (4.7 mln PLN przychodu brutto). Targetu nie zrobiliśmy choć nie uznaję tego za porażkę. To nie był łatwy rok, a rynkiem tąpnął kolejny kryzys. A my dalej żeglujemy. 30 osób na pokładzie. Podsumowanie Q3 tu: https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7133483465479438336

Co jednak najważniejsze zrozumiałem na czym polega moja rola i jej odpowiedzialność. I na czym ona NIE polega.

🤜 Projekt który w zeszłym roku budził szydercze uśmieszki, w tym roku okazał się sukcesem: druga edycję No Code Days. Prawie 400 sprzedanych biletów i aż 95% frekwencja na wydarzeniu (offline)!!! https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7132793192046821376/

🤜 zacząłem projektować swój profil na LI. W tym roku moje posty wyświetliły Wam sie niespełna 800 000 razy co przełożyło się na prawie 10 000 reakcji. A mój newsletter obserwuje prawie 2500 osób. A zacząłem go w zeszłym roku!

🤜 Zdiagnozowano u mnie ADHD, zaburzenia lękowe i zaburzenia depresyjne. Wykluczyłem u siebie CHAD, potwierdziłem DDD. Po kolejnym cyklu psychoterapeutycznym mam teraz okres przerwy. Praca z moją głową to jeden z moich filarów istnienia. Staram się także konsekwentnie wychodzić z przyjmowania leków przepisanych od psychiatry. Bo biorę leki. Bez wstydu.

🤜 Pomimo ogromu pracy i obowiązków – czuję synergię swojej świadomości ze swoją biologiczną maszyną. Zacząłem spełniać jej potrzeby, aby ona spełniała moje potrzeby. Człowiek ma 2 życia. Drugie zaczyna się wtedy, gdy uświadomisz sobie, że jak działa i czego potrzebuje Twoja biologiczna maszyna z którą przyszedłeś na świat. Moja potrzebuje:

  • 30 minut każdego dnia poświęcić na jej aktywność fizyczną. Sport, yoga, rozciąganie, jogging, cokolwiek.
  • 30 minut każdego dnia poświęcić na jej spokój ducha: medytacja, self-affirmation, modlitwa, cokolwiek.
  • Dieta (brak glutenu, więcej błonnika, aktualnie nie jem też śniadań)
  • Sen tyle ile potrzebuję (ale nie mniej i nie więcej)
  • odkryłem muzykę 8D. I powiem szczerze – pomaga mi.
  • stały rozwój umysłu. W tym roku przeczytałem ponad 50 książek: https://goodreads.com/abcguzowski (do grona Favorites dołączyło aż 5 pozycji w tym roku. BARDZO je polecam)

🤜Doświadczyłem biznesowo jak i prywatnie brutusowych sytuacji. Były bardzo bolesne. Mocno je przeżyłem. Ale i były niezwykle odmieniające. To paradoks, ale cieszę się, że ich doświadczyłem. Wyzwoliły u mnie więcej złości, radykalizmu i bezkompromisowości. I mam w sobie jeszcze więcej odwagi sięgania tego po co chcę. Sukces.

🤜Udaje mi się spotykać coraz więcej mądrych ludzi na swojej drodze. Cieszę się, że mogłem na swojej drodze niejednokrotnie skorzystać z wiedzy, doświadczenia i wewnętrznej mądrości Dawid Ostręga BSc MBA oraz Pawel Szczecki. Słucham także podcastu Ramble Podcast by Andrzej Lipka & Tomasz Karmowski u których można posłuchać także Kasia Kazior i Luke Deka. Dobrze posłuchać mądrych ludzi.

🤜 A propos mądrych ludzi: niezmiennie najważniejszym mentorem był i jest dla mnie Marek Aureliusz. Daje mi ponadczasową mądrość, siłę i odwagę.

Wracając do dokonań:

🤜Zrozumiałem, że prawo jest niczym kod w programowaniu. Albo barierki na drodze po której porusza się nasz wehikuł. Warto znać owe prawo by zrozumieć możliwości dla poruszającego się biznesu. Zrobiłem więc kurs “Dla kandydatów na członków rad nadzorczych”. To nie załatwia tematu – dalej więcej nie wiem niż wiem. Ale już mniej nie wiem niż przed kursem.

🤜Zrozumiałem, że ekonomia jest niczym wydajność kodu w programowaniu. Albo silnik naszego wehikułu. Warto więc go znać by zrozumieć możliwości biznesu. Zrobiłem więc kurs “Finanse dla niefinansistów”. I jak wyżej – to nie załatwia tematu. Ale GDZIEŚ chciałem zacząć.

🤜Rękawice bojówkarza Microsoft Power Platform zawiesiłem na kołku. Developico oraz Akademia Aplikacji dalej będą specjalizować się TYLKO w rozwiązaniach Microsoft, a w szczególności automatyzacji procesów biznesowych. Ale po 3 latach odpuściłem sobie tytuł Microsoft MVP. I za tą przygodę gorąco dziękuję Martin Tatar, który wykonywał genialną robotę jako opiekun MVP. Dziękuję także Tomasz Poszytek który stale mnie wspierał na mojej drodze influencera technologii. Często dostaję pytania o powody mojego wycofywania się rakiem z technologii czy MVP. Kiedyś może o tym napiszę. A ciekawscy muszą zadowolić się rozmową na żywo, np na jakimś wydarzeniu.

No i na koniec najważniejsze.

🤜Wciąż jestem ojcem dwóch kilkulatków. Ojcem, a nawet tatą (bo każdy może być ojcem, ale nie każdy tatą). Tatą kochającym. Tatą wymagającym. Tatą bawiącym. Tatą surowym. Bycie tatą obecnym, który dodatkowo kieruje się bezprzemocowym wychowaniem, jest niezwykle trudne. Szczególnie, gdy i jedno z dzieci ma ADHD (po tatusiu, wiadomo).

🤜Nieustannie wspieram swoją żonę Ewelina Kania-Guzowska. A ona wspiera mnie. Od 14 lat. Ale bez niej jak bez ręki. I ona beze mnie jak bez ręki. I tak sobie uzupełniamy te ręce. I choć nie zawsze jest łatwo, to osobno byłoby jeszcze trudniej. I z tego, że udaje nam się być wciąż RAZEM jestem pioruńsko dumny – bo ja z góry tego przykładu w życiu nie miałem.

🤜Wciąż jestem z tymi samymi wspólnikami w biznesie. Po tylu latach razem wiem, że biznes, to współpraca i praca nad biznesem. To nie startupowa zajawka, wydawanie kasy na piękne fury i latanie po całym świecie. To sztuka kompromisu, współpracy i codziennej decyzji: tak, chcemy dalej razem być. I dzielenie się emocjami – tymi dobrymi jak i tymi złymi. Cieszę się, że dalej chcemy ze sobą rozmawiać, spierać, dyskutować, różnić i zgadzać Łukasz Falaciński Lukasz Zajaczkowski

I chyba tyle. Ale wrócę do początkowej myśli:

Żeby się rozwijać i sięgać marzeń musisz próbować. Jeśli jesteś pewny drogi jaką obrałeś, to reszta jest kwestią tylko tego ile bólu zniesiesz po drodze.

I dlatego ten rok to była dla mnie ADAPTACJA. Do tempa, wyzwań i ryzyk jakie SAM SOBIE WYBRAŁEM.

A jak Ty określił(a)byś ten rok jednym słowem?

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *